آثار گواهی امضا

 

آثار گواهی امضا

 

امضای  ذیل نوشته های گواهی امضا شده مسلم الصدور تلقی شده و نسبت  به آن نمی توان تردید و انکار نمود. بنا براین امضا هایی که صحت آنها گواهی شده است  صدور آن از طرف اشخاصی که این امضاها به آنها نسبت داده است محرزو مسلم فرض می شود  و نمی توان نسبت به آن ها تردید و انکار نمود  و نیازی به رسیدگی به اصالت آن نیست بلکه در رسیدگی به صحت امضای اشخاص ذیل اسناد دیگر نیز می توانند اساس تطبیق و رسیدگی قرار گیرند.

/ 2 نظر / 15 بازدید
غریبه

سلام به شما تبریک میگم وبلاگ کاربردی خوبی دارید یه سوال :‌ اگه سردفتری ذیل برگه ای را گواهی امضا’ کنه و پس از مهر و امضا به هر دلیل در دفتر ثبت نکنه و با ثبت شماره واهی در برگه گواهی شده آیا این سند را میشود مسلم الصدور دانست یا نه ؟ جریمه سر دفتر متخلف چیست ؟

دفترخانه

با سلام و احترام و خوشحال از آشنائی با وبلاگ غنی شما . فکر میکنم که در کتاب دائره المعارف حقوق قضائی یا مجموعه آرای شورای عالی ثبت جناب دکتر لنگرودی خلاف فرمایش شما فرموده اند . البته متن مسلم الصدور نیست و قابل انکار و تردید است و فقط دفترخانه تأیید میکند فلان امضا منسوب به فلان شخص است . فکر کنم در سطور اول و سوم کمی اختلاف باشد . موفق باشید